Vyberte si štýlové recyklované oblečenie

Image Blog

Nakupovanie štýlového oblečenia nemusí hneď znamenať utrácanie desiatok až stoviek eur a podporu rýchlej módy. Práve naopak. Svoj šatník si môžete vyskladať z kvalitných recyklovaných kúskov. Tie sú charakteristické vysokou originálnosťou a finančnou nenáročnosťou. 

Čo je recyklované oblečenie?

Keď sa povie slovné spojenie recyklované oblečenie, každému napadne niečo iné. Jeho význam je však pomerne jednoduchý. Ide o kúsky oblečenia, ktoré nie sú čisto nové. Môžete ich kúpiť v second hande, prípadne ich dostať od svojej priateľky alebo sestry. 

Recyklované oblečenie je charakteristické tým, že je lacnejšie, no pritom stále kvalitné. Vyberať si môžete z ponuky známych aj menej známych značiek. 

Základ šatníka 

Štýlovým recyklovaným oblečením sa dá vytvoriť základ šatníka. Ten by mal pozostávať z kúskov, na ktorých budete následne stavať. To znamená, aspoň dvoje nohavice, jedna blúzka, dve tričká, mikina alebo sveter a aspoň jedna vrchná vrstva vo forme bundy či kabátu. 

Toto oblečenie by malo byť v neutrálnych farbách, ako napríklad biela, čierna, béžová alebo sivá. Jednoducho sa kombinujú s inými odtieňmi, prípadne s doplnkami. 

Zaujímavé kúsky, ktoré šatník rozžiaria 

Akonáhle máte vytvorený základ šatníka, môžete postupovať ďalej. Z kvalitného recyklovaného oblečenia si môžete vyberať farebné kúsky, ktoré celý outfit dotvoria. Nebojte sa napríklad žiarivej žltej, ktorá je aj farbou roka 2021. 

Okrem žltej pokojne siahnite aj po ďalších odtieňoch. Vyskúšajte ružovú, červenú, modrú či zelenú. Nezabúdajte však na to, že viac ako tri farby by ste v outfite kombinovať nemali. 

V rámci zaujímavých kúskov však netreba hovoriť len o farbe. Dôležité sú aj samotné materiály. Bavlna je vhodná na zimu, pretože zahreje, koža zas vyzerá skvelo počas celého roka. Ak by ste chceli niečo exkluzívnejšie, siahnite po hodvábe. 

Základné kúsky vyzerajú vždy veľmi dobre. Dajú sa nosiť na množstvo spôsobov. Plus, hodia sa úplne každému. 

Vyberte si štýlové recyklované oblečenie

Nezabúdajte na doplnky 

Túžite po nejakom ozvláštnení vášho bežného outfitu? V tom prípade by ste nemali zabúdať na doplnky. Klasické či online second handy sú plné krásnych kabeliek, náramkov či náhrdelníkov. Vyberať si môže úplne každý, nehľadiac na vek, pohlavie či štýl. 

Zhrnutie 

Recyklované oblečenie je rovnako štýlové, ako klasické, čisto nové. Môžete si na ňom vybudovať základy šatníka, prípadne ho len doplniť o zaujímavé kúsky. Vyberajte si zo širokej ponuky ešte dnes a uvidíte, že nájdete to pravé nielen pre seba, ale aj pre svojich blízkych.