Aké sú výhody nakupovania v second hande?

Image Blog

Second handy patria medzi obľúbené obchody mnohých ľudí. Aj napriek tomu však stále existuje veľa predsudkov a nepravdivých informácií, ktorým niektorí ľudia veria. Ak ste doteraz v second handoch nenakupovali, no premýšľate nad tým, mali by ste poznať ich výhody. My sme do dnešného článku spísali tie najhlavnejšie.

Podporujete ekológiu 

Niekoľko štúdií zistilo, že módny priemysel je tým najhorším pre našu planétu. Rýchla móda, označovaná aj ako fast fashion, v rámci ktorej si môžete kúpiť tričká za 3 alebo 4 €, je doslova jej zabijakom. 

Bojovať proti nej sa dá dvomi najefektívnejšími spôsobmi. Prvým je nakupovanie u lokálnych značiek alebo miestnych dizajnérov. Oblečenie majú spravidla kvalitné a nevyrábajú tisícky kusov toho istého výrobku. Na druhej strane, táto móda je finančne náročnejšia. 

Druhým spôsobom je nakupovanie v second handoch. Oblečenie je recyklované, nie je čisto nové, vďaka čomu nepodporujete rýchlu módu a staráte sa o planétu. Plus, je za skvelé ceny. 

Vysoká kvalita a známe značky 

Klasické či online second handy ponúkajú kvalitné a nepoškodené oblečenie známych aj menej známych značiek. Ponuka je široká. Rozhodne si z nej vyberiete svojho preferovaného výrobcu. 

Nízke ceny 

Najväčšou výhodou second handov sú pre mnohých skvelé ceny. Často sú omnoho nižšie, ako výpredaje bežných obchodov.. 

Nízka finančná náročnosť je výhodou ako pre bežne pracujúcich ľudí, tak aj pre študentov. Mnohí sa chcú pekne obliekať, no ich rozpočet im to nedovolí. Second hand je pre nich tak jednou z najlepších možností.

Aké sú výhody nakupovania v second hande?

Vhodný pre všetkých 

V ponuke si na svoje prídu úplne všetci. Muži, ženy aj deti. Mladšie aj staršie generácie. Second hand oblečenie je v mnohých štýloch a trendoch. Je jedno, či preferujete skôr minimalizmus alebo vintage. Minimálne jeden kúsok si pri každej návšteve odnesiete. 

Vysoká originalita 

Ani vás už nebaví stretať na ulici ľudí, ktorí nosia to isté, čo vy? Prestaňte nakupovať v bežných obchodoch s lacnou a nekvalitnou módou, ktorá je neoriginálna a neekologická. Siahnite po zaujímavých kúskoch zo second handov. 

Výhodou je najmä to, že v ponuke sa nachádza aj oblečenie značiek, ktoré u nás bežne nenájdete. Mnohé kúsky sú totižto dovážané zo zahraničia. Ukážte svoj osobitý štýl. Pochváľte sa niečím novým a zaujímavým. 

Zhrnutie 

Nakupovanie v second handoch má desiatky výhod. Každý si môže vybrať tú svoju. Niektorí v nich nakupujú najmä kvôli ochrane životného prostredia, iní kvôli originalite a kvalite. Je to len na vás.